Pogosta vprašanja
- Kako bo potekal HackathON?
Za ogled poteka dogajanja obišči stran ČASOVNICA.
- Do kdaj se lahko prijavim?
Prijave zbiramo do 15. marca ob 23:59.
- Kdo vse lahko tekmuje na HackathON-u?
Za prijavo na HackathON morajo vsi člani ekipe imeti status študenta ene od slovenskih univerz.
- Kaj so nagrade?
V nagradnem skladu za zmagovalce je 10.000 EUR, podelilo pa se bo tudi nekaj praktičnih nagrad.
Za prvo mesto je predvidenih 5.000 EUR, za drugo 3.000 EUR in za tretje 2.000 EUR.
Najboljše rešitve izzivov bodo prav tako objavljene v reviji Uporabna informatika, ki jo izdaja Slovensko društvo Informatika. - Se lahko prijavim kot posameznik ali kot skupina?
Lahko kot skupina ali posameznik.
- Ali so izobraževanja obvezna?
Izobraževanja, ki bodo potekala zadnji teden marca, niso obvezna, je pa priporočljivo, da se jih udeleži vsaj en član ekipe, saj si boste kot ekipa tako priborili točke, ki vam na koncu lahko pomagajo zmagati.
Pa tudi sicer boste na izobraževanjih izvedeli same zanimive in uporabne reči. - Ali so izzivi znani v naprej?
So, obišči stran IZZIVI. Lahko pa si izmisliš tudi svojega. Preglej odprte podatke na portalu OPSI ali jezikovne v repozitoriju Clarin.si in si zamisli svoj izziv.
- Ali se vsi iz 1. kroga uvrstijo tudi v 2. krog?
Žal ne. Le najboljši predlogi rešitev izzivov se bodo uvrstili v drugi krog.
- Ali dobim za udeležbo na HackathON-u potrdilo?
Da. Po koncu 2. kroga bodo vsi udeleženci na e-poštni naslov, ki so ga posredovali ob prijavi, prejeli potrdilo o udeležbi.
- Ali se morajo prijaviti vsi člani ekipe ali se lahko v imenu ekipe prijavi le en?
Prijavni obrazec morajo uspešno izpolniti in oddati vsi člani ekipe. V prijavnem obrazcu le navedite ime ekipe v polju, ki je temu namenjeno.
- Kaj sta namen in cilj HackathONa?
Naš namen in cilj sta na inovativen in družbeno odgovoren način spodbujati odprto znanost, odprte podatke in superračunalništvo. Dogodek smo oblikovali tako, da tekmovanje temelji na ciljih trajnostnega razvoja UNESCO, hkrati pa zagotavljamo izobraževalne priložnosti in prijetno okolje za vse udeležence.
- Kje se lahko prijavim?
Na tekmovanje se lahko prijaviš na strani PRIJAVA, za prijavo na izobraževanja pa na strani DOGODKI.
- Koliko stane prijavnina?
Čisto nič. Še več, udeleženci HackathON-a se lahko brezplačno udeležijo konference Slovenskega društva “Informatika”.
Vsi dogodki in izobraževanja so za vse prijavljene tekmovalce brezplačni. V obeh krogih bo poskrbljeno tudi za brezplačno hrano in pijačo. - Ali se lahko prijavim tudi brez programerskega znanja?
Prijaviš oz. prijavite se lahko ne glede na obstoj predhodnega programerskega znanja. Organizirali bomo tudi delavnico osnove superračunalništva.
Optimalno je, da je v skupini en član, ki so mu domače vsaj osnove programiranja, en član z družboslovnim znanjem, da boste lahko smiselno zagovarjali družbeno koristnost vaše rešitve, ter en član, ki je vešč javnega nastopanja. - Koliko članov je lahko v posamezni skupini?
Skupine sestavlja 3–5 članov.
- Prijavil sem se individualno. Kdaj bom izvedel, s kom sem v ekipi?
Če si se na hackathon prijavil_a individualno (#bravegang), boš izvedel_a, kdo so tvoji sočlani še pred začetkom izobraževanj v zadnjem tednu marca.
- Ali moram za reševanje izziva uporabiti superračunalnik?
Reševanja izziva se lahko lotiš kakorkoli želiš, uporaba superračunalnika ni obvezna. Delo s superračunalnikom se priporoča predvsem pri zajetnih količinah podatkov, pri izdelovanju računsko in podatkovno zahtevnejših modelov ter pri temah, ki se ukvarjajo z LLM (large language models) in nevronskimi mrežami, kot primer.
Bo pa uporaba superračunalniških zmogljivosti posebej točkovana in zaradi tega tudi nagrajena. - Lahko izberem več kot en izziv?
Če si zamisliš smiselno povezan izziv, ki bo integriral več kot en predlagan in/ali sponzorski izziv, si lahko daš duška.
- V katerem jeziku bo potekal HackathON?
HackathON bo potekal le v slovenščini.
Upamo, da bodo naslednje instance HackathON-a že dovoljevale možnost mednarodnih razsežnosti, s tem pa omogočile, da se HackathON-a udeležijo tudi tisti študentje oz. mladi raziskovalci, ki ne govorijo slovensko. - Kako je s pravicami intelektualne lastnine?
Vse pravice do intelektualne lastnine so v vaši lasti.
Imaš dodatna vprašanja?
Piši nam na kontaktni elektronski naslov hackathon@arnes.si
Dokumentacija
Najdi informacije o pogojih sodelovanja, obdelavi osebnih podatkov in politiki piškotkov.